OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA
05 MAJA 2019

1. Dzisiaj III niedziela wielkanocna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Ma on zachęcić nas do częstego sięgania po tę Księgę Życia. Z racji I niedzieli miesiąca po mszy św. o godz. 7.30 wymiana tajemnic różańcowych.  

2. Jutro – 6 maja, w naszej parafii będziemy gościć Ordynariusza Diecezji – ks. bpa Jana Tyrawę, który na mszy św. o godz. 18.00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej. Otoczmy ks. bpa i młodzież naszą modlitwą. 

3. W środę – 8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława B. i M., głównego patrona naszej ojczyzny. Msza św. o godz. 18.00. Tego dnia zapraszamy także na comiesięczny różaniec za zmarłych, poleconych modlitwie Kościoła o godz. 17.00, połączony z nabożeństwem majowym.  

4. Nabożeństwa majowe odprawiamy:

 • niedziela – godz. 16.40, od wtorku do piątku – godz. 17.40
 • sobota – rowerowe – 11 maja – na Białych Błotach (osada Jasiniec) – wyjątkowo rozpocznie się mszą św. o godz. 20.00., a 18 maja o godz. 15.00 w Lipnikach, 25 maja o godz. 15.00 w Łochowicach.  

5. I Komunia św. w naszej parafii odbędzie się:

 • 12 maja: godz. 10.00 i 11.30
 • 19 maja o godz. 11.30.

Rocznica I Komunii św. odbędzie się:

 • 19 maja na mszy św. o godz. 9.00.

Z tej też przyczyny za tydzień 12 maja msze św. będą w godz.:

 • 7.30
 • 8.30
 • 10.00 – I Komunia
 • 11.30 – I Komunia
 • 13.00 
 • 17.00

6. Wszystkich młodych ludzi, pragnących doświadczyć prawdziwej relacji z Chrystusem zapraszamy na spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Hasłem spotkania są słowa: ”Wiesz, że Cię kocham”. Wyjazd w sobotę 1 czerwca w godzinach porannych z parkingu przed kościołem. Zapisy w zakrystii u ks. Marcina.  

7. W związku z pożarem kościoła parafialnego w Gołańczy, dzisiaj po mszach św. , zgodnie z wolą ks. bpa Jana Tyrawy, zbierane są ofiary do puszek na kapitalny remont świątyni. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać”.  

8. W zakrystii można odbierać „Przewodnik Katolicki”. Dzieci otrzymują ulotkę „Ziarna”.  

 

Ks. Krzysztof Grzywiński
Proboszcz

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE W PARAFII PW. ŚW. KAZIMIERZA W ŁOCHOWIE

1. Adam Słowiński, st. wolny, zam. w tutejszej parafii;
Marta Małgorzata Mrówczyńska, st. wolny, zam. w parafii pw. św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy.

2. Patryk Sokolnicki, st. wolny, zam. w tutejszej parafii;
Sylwia Koprowska, st. wolny, zam. w parafii pw. św. Idziego Opata w Tarczku.