OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
25 SIERPNIA 2019

1. Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła. Pan Jezus uczy nas, że droga do Królestwa Niebieskiego prowadzi przez ciasną bramę wysiłku i wyrzeczeń, podejmowanych z miłości do Boga.  

2. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową w naszym kościele. Do tej modlitwy zachęcała Matka Boża w każdym objawieniu. W tym czasie okazja także do spowiedzi świętej.  

3. Jutro obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, po której wspólnie odmówimy Śluby Jasnogórskie. 

4. Caritas Naszej Diecezji na progu nowego roku szkolnego troszczy się o najmłodszych. Dziś po mszach świętych zbieramy ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym uczniom, aby z uśmiechem mogły rozpocząć nowy rok szkolny.  

5. W najbliższą sobotę 31 sierpnia obchodzimy święto Rocznicy Poświęcenia Katedry Bydgoskiej. Uroczysta msza dziękczynna w katedrze o godz. 18.00, a w naszym kościele również msza o godz. 18.00. 

6. W przyszłą niedzielę, 1 września przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach wojny, szczególnie za poległych w obronie Ojczyzny. Tego dnia modlić się także będziemy o pokój na świecie.  

7. W przyszłą niedzielę, zapraszamy także wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty na Mszę Świętą o godz. 11.30, w czasie której będziemy modlić się o Boże Błogosławieństwo w nowym roku szkolnym

8. Przyszła Niedziela to także I Niedziela miesiąca, po Mszy Św. o godz. 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy dla Róż Różańcowych. 

9. Od przyszłej niedzieli po wakacyjnej przerwie swoją posługę dla chorych kontynuować będą szafarze Komunii Świętej. Chorych z sakramentami świętymi odwiedzimy wyjątkowo w piątek, 6 września. 

10. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek – Uroczystość MB Częstochowskiej
  • we wtorek – wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna
  • w środę – wspomnienie św. Augustyna, Bp i DK
  • w czwartek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • w sobotę – święto rocznicy poświęcenia Katedry Bydgoskiej  

W zakrystii można nabywać nowy numer „Przewodnika Katolickiego”; jest to numer specjalny, z dodatkiem książeczki „modlitwa na każdy dzień”. Cena: 6 zł.  

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ostatni już wakacyjny tydzień. 

 

Ks. Krzysztof Grzywiński
Proboszcz

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE W PARAFII PW. ŚW. KAZIMIERZA W ŁOCHOWIE

1. Jerzy Patryk Jaskulski, st. wolny, zam. w tutejszej parafii;
Natalia Magdalena Sztuba, st. wolny, zam. w tutejszej parafii.

2. Konrad Burczyński, st. wolny, zam. w parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy;
Ewelina Koronka, st. wolny, zam. w tutejszej parafii.

3. Bartłomiej Sawicki, st. wolny, zam. w tutejszej parafii;
Justyna Chmielewska, st. wolny, zam. w parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Służewie.