OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
10 LISTOPADA 2019

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Przemilczane cierpienie”. Zbiórka do puszek na pomoc chrześcijanom w Sudanie Południowym.  

2. Dzisiaj także II niedziela miesiąca – nasze modlitwy do Boga zanosimy za wszystkich, którzy modlitwą, pracą i ofiarą troszczą się o naszą parafialną świątynię. Ofiary składane na tacę, przeznaczone są na trwające w naszym kościele prace remontowe.  

3. Po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci z klas II i ich rodziców w kościele.  

4. Jutro – Narodowe Święto Niepodległości i liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Zapraszamy wszystkich na mszę św. w int. ks. Marcina o godz. 18.00, którą solenizant odprawi z podziękowaniem Panu Bogu i ludziom za wszelkie Boże łaski. Już dzisiaj składamy ks. Marcinowi życzenia owocnego wzrastania w tym co dobre i piękne i co przybliża do życia Bożego.  

5. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na katechezę w czwartek – 14 listopada o godz. 18.30. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne.  

6. W najbliższą sobotę – 16 XI zapraszamy wszystkich chętnych do grabienia liści przy naszym kościele na godz. 10.00. To będzie już ostatnia taka akcja w tym roku.  

7. Za tydzień obchodzić będziemy rocznicę poświęcenia naszej parafialnej świątyni. Za tydzień także zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła. 

8. 20 listopada po mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla wszystkich chętnych, chcących włączyć się aktywnie w Orszak Trzech Króli w naszej parafii.  

9. W zakrystii można nabywać „Przewodnik Katolicki”, dzieci otrzymują ulotkę „Ziarna”.  

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty parafialnej – śp. Irenę Gorczyca, lat 95 z Łochowa. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …  

 

Ks. Krzysztof Grzywiński
Proboszcz