OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
24 LISTOPADA 2019

1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. W katedrze bydgoskiej ma miejsce promocja nowych lektorów, także z naszej parafii.
Po mszy św. o godz. 10.00 odmówimy litanię i akt oddania się NSPJ.  

2. Za tydzień rozpoczniemy czas adwentu, który przygotowuje nas na Boże Narodzenie i ostateczne przyjście Chrystusa na ziemię. Msze św. w adwencie będą według następującego porządku:

  • poniedziałek, wtorek, środa – godz. 17.00 – RORATY
  • czwartek, piątek, sobota – godz. 18.00  

3. Od dzisiaj przy wyjściu z kościoła można nabywać opłatek na stół wigilijny w cenie 2 zł. za opakowanie. Niech nikomu nie zabraknie tego daru naszej obecności i miłości. Caritas naszej diecezji jak co roku rozprowadza świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece są w cenie 6 zł. a większe po 15 zł.
Jest to nasza pomoc najbardziej potrzebującym.  

4. W środy zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po mszy świętej o godz. 18.00, zakończoną modlitwami do św. Kazimierza – naszego patrona.  

5. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w przygotowania do przebiegu orszaku Trzech Króli, zapraszamy na spotkanie 11 grudnia br. (środa) o godz. 18.00 w naszym kościele.  

6. W zakrystii można nabywać „Przewodnik Katolicki”, dzieci otrzymują ulotkę „Ziarna”.  

7. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy wszelkich Bożych łask i owocnego wzrastania w wierze. 

 

Ks. Krzysztof Grzywiński
Proboszcz