1. W związku z sytuacją zagrożenia koranawirusem ks. biskup Jan Tyrawa udziela dyspensy od niedzielnej mszy św. Przy okazji zachęca do uczestnictwa w Eucharystii przez środki masowego przekazu i  modlitwy we własnym w domu.

2. Od środy – 25 marca w naszym kościele w dni powszednie odprawiamy msze św. o godz. 17.30 i godz. 18.00, by dać możliwość uczestnictwa osobom z rodziny, które zamówiły intencje mszalne. Przypominamy, że obowiązuje zakaz przebywania w świątyni powyżej 5 osób. Proszę sprawdzić godzinę odprawianej Eucharystii. Szczegółowe intencje na stronie internetowej parafii. Podczas mszy świętych o 17.30 i 18.00 jest też możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

3. W czwartek 2 kwietnia – przypada 15 rocz. śm. św. Jana Pawła II. Przez Jego wstawiennictwo zanośmy nasze modlitwy do Pana Boga. 

4. W I piątek miesiąca zapraszamy na spowiedź św. od godz. 16.00.                Z zachowaniem środków ostrożności będzie ona możliwa w kruchcie kościoła i w konfesjonale. Nie będzie w tym czasie udzielana Komunia św. W tym dniu odwiedzimy chorych z sakramentami św. Spowiedź św. będzie także w Wielkim Tygodniu (6, 7, 8 IV) od godz. 16.00 – 18.00. 

5. Mając na uwadze zdrowie naszych Parafian i celem uniknięcia sytuacji konfliktowych celebracja Triduum Paschalnego będzie odbywać się przy zamkniętych drzwiach kościoła i bez udziału wiernych. Nie będzie także tradycyjnego święcenia pokarmów.

6. Caritas naszej diecezji rozprowadza świece – PASCHALIKI na stół wielkanocny. Małe (5 zł.) duże (12 zł.) można nabyć w zakrystii. 

7. W związku z zaistniałą sytuacją I Komunię św. w naszej parafii przesuwamy na 6 i 13 września br., o planowanym bierzmowaniu będziemy informować na bieżąco w ogłoszeniach parafialnych.

8. „Przewodnik Katolicki” do odwołania ukazuje się tylko w wersji elektronicznej. Dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.

Ks. Krzysztof Grzywiński

           Proboszcz