1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę misyjną, która rozpoczyna tydzień szczególnej troski o głoszenie Słowa Bożego pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie”. Taca z niedzieli przeznaczona jest w całości na cele misyjne. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy na co dzień głoszą Chrystusa innym. 

2. Od dzisiaj do odwołania zawieszamy odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w każdą niedzielę. Osoby chcące przystąpić do sakramentów proszone są o zgłaszanie się w zakrystii. Odwiedziny u chorych – na życzenie będą w I sobotę miesiąca – 7 XI od godz. 8.00. 

3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w naszym kościele według następującego porządku: 

  • w niedziele – godz. 16.30
  • od poniedziałku do piątku – godz. 17.30
  • dla dzieci i młodzieży dodatkowo (wtorek i czwartek) – godz. 16.30

4. W poniedziałek wspominamy 36 rocz. śm. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a w czwartek – liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

5. Za tydzień na mszy św. o godz. 11.30 dzieciom, przygotowującym się do przyjęcia I Komunii św. poświęcimy różańce. 

6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie wiernych zmarłych. Wymienianki jednorazowe i roczne za zmarłych można składać w zakrystii. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy nas wyprzedzili do wieczności. O przebiegu uroczystości poinformujemy za tydzień.

7. W najbliższą sobotę – 24 X na godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chętnych do grabienia liści przy naszym kościele. Prosimy  zabrać ze sobą grabie. 

8. Biuro parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku po mszy św. wieczornej – w zakrystii. 

9. W związku z nowymi obostrzeniami, informujemy, że w naszym kościele wewnątrz może przebywać 60 osób, a w kaplicy cmentarnej 25. Nie ma limitu dla osób będących na zewnątrz. Musimy pamiętać o zasłanianiu ust i nosa oraz o odstępie 1,5 m odległości od innych. Tradycyjnie w naszym Kościele można przyjmować Komunię św. na rękę i do ust. Osoby przyjmujące na rękę przystępują do Komunii św. jako pierwsze. Dezynfekcja rąk kapłana następuje zawsze przed rozdaniem Komunii św. 

10. Po mszach św. zbiórka do puszek na zakup oleju opałowego do naszego kościoła.

11. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabywać już nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. Dzieci otrzymują ulotkę „Ziarna”.

Ks. Krzysztof Grzywiński

           Proboszcz