1. Dzisiaj II niedziela adwentu, gdzie wspominamy św. Mikołaja – biskupa. Tradycyjnie pamiętamy o pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

2. W II niedzielę miesiąca obejmujemy modlitwą wszystkich darczyńców naszej świątyni. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są w całości na prace remontowe naszego kościoła.

3. Przez cały czas tego okresu będziemy zbierać żywność, środki czystości i inne potrzebne rzeczy dla osób potrzebujących z naszej parafii. Chcemy pomóc, tym, których znamy a którzy nie mają odwagi poprosić o pomoc. Dary można składać w zakrystii do 20 XII 2020 r. 

4. Msze św. w adwencie według następującego porządku:

  • poniedziałek, wtorek, środa – godz. 17.00 – RORATY
  • czwartek, piątek, sobota – godz. 18.00 

5. W we wtorek – 8 XII, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na mszę św. w tym dniu na godz. 17.00.

6. W czwartek na godz. 17.15 zapraszamy na comiesięczny różaniec za zmarłych, poleconych modlitwie Kościoła. O godz. 18.00 msza św. w ich intencji. 

7. W czwartek także zapraszamy do kościoła młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na katechezę na godz. 18.30. 

8. W zakrystii i kruchcie kościoła można nabywać opłatek na stół wigilijny w cenie 3 zł. za opakowanie. 

9. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w poniedziałek i od środy do piątku po mszy św. wieczornej – w zakrystii. We wtorek z racji uroczystości biuro parafialne będzie nieczynne. 

10. W związku z obostrzeniami, przypominamy o reżimie sanitarnym. Tradycyjnie w naszym Kościele można przyjmować Komunię św. na rękę i do ust. Osoby przyjmujące na rękę przystępują do Komunii św. jako pierwsze. Dezynfekcja rąk kapłana następuje zawsze przed rozdaniem Komunii św. 

11. Informujemy, że od nowego roku kalendarzowego msze św. w niedziele w naszym kościele będą odprawiane o godz. 18.00. 

12. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabywać już nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, dzieci otrzymują ulotkę „Ziarna”. 

13. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Także te składane na konto: 86 8142 1020 0004 0699 2000 0001. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i troskę o nasz wspólny kościół.  

14. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się w środę 23 XII br.  w godz.: 10.00 – 11.00; 16.00 –18.30. 

Ks. Krzysztof Grzywiński

           Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE W PARAFII PW. ŚW. KAZIMIERZA W ŁOCHOWIE

1. Mateusz Maria Jerzy, st. wolny, zam. na terenie parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Niemczu,

Oliwia Anna Lewandowska, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii.