1. Dzisiaj II niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest jako niedziela Ad Gentes – to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po mszach św. można wesprzeć to dzieło Kościoła, składając ofiarę na misje. 

2. Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu:

  • o godz. 16.30 dla dzieci
  • o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę wielkiego postu 

  • o godz. 17.15.

3. W najbliższy czwartek – 4 marca –  przypada odpust parafialny ku czci naszego patrona – św. Kazimierza.  Zapraszamy wszystkich na uroczystą mszę św. w tym dniu na godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. prałat Bronisław Kaczmarek – Wikariusz Generalny naszej Diecezji. 

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00 do 18.00. W I sobotę miesiąca zapraszamy na msze św. o godz. 9.00 ku Niepokalanemu Sercu Maryi, połączoną  z adoracją Najświętszego Sakramentu. W tym dniu również odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. 

5. Parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbędą się od IV niedzieli Wielkiego Postu tj. od 14 marca br. 

6. W tym roku w Wielkim Poście odbywają się katechezy przedmałżeńskie w naszym dekanacie w parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Murowańcu. Początek w każdą niedzielę mszą św. o godz. 18.00, po Eucharystii spotkanie w kościele. 

7. Zapraszamy codziennie na msze św. o godz. 18.00 w naszej świątyni. Pół godz. wcześniej jest możliwość skorzystania ze spowiedzi św. 

8. W związku z obostrzeniami, przypominamy o reżimie sanitarnym. Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę proszone są o podchodzenie jako pierwsze do kapłana. 

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki” z dodatkiem    „5 minut z Bogiem”, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarna”.

                                                                                         Ks. Krzysztof Grzywiński

           Proboszcz