1. Wolą Ojca św. Franciszka ks. biskup Krzysztof Włodarczyk – powołany został na biskupa ordynariusza naszej diecezji. Cieszymy się bardzo i życzymy nowemu biskupowi wielu łask Bożych w kierowaniu i duszpasterzowaniu Diecezją Bydgoską. Ingres czyli wprowadzenie ks. biskupa Krzysztofa nastąpi we wtorek 28 IX o godz. 16.00 w katedrze, podczas uroczystych nieszporów.

2. Dzisiaj XXVI niedziela w liturgicznym czasie zwykłym. Pan Jezus uczy nas wszystkich jak unikać okazji do grzechu. Dzisiaj również na mszy św. o godz. 11.30 dzieci z klas V obchodzą rocznicę przyjęcia I Komunii św. 

3. Za tydzień na mszy św. o godz. 13.00 obchodzić będziemy rocznicę powstania naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza przedstawicieli grup i wspólnot, działających w naszej wspólnocie parafialnej na uroczystą celebrację Eucharystii. 

4. W bieżącym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo,
  • we wtorek – św. Wacława,
  • w środę – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  • w czwartek – św. Hieronima
  • w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  • w sobotę – św. Aniołów Stróżów. 

5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wyjątkowo przed mszą o godz. 18.00. W tym dniu odpust w dekanacie we Wtelnie. Z tej racji też w środę biuro parafialne będzie nieczynne. 

6. Spotkania przed przyjęciem sakramentów:

  • 26 IX po mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dla młodzieży z klas I szkoły ponadpodstawowej i ich rodziców w kościele, a po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci z klas III SP i ich rodziców.
  • 3 X po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci z klas II SP i ich rodziców przed I Komunią św. 

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00  do 17.50.  W tym dniu zaczynamy także nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30.  W październiku różaniec dla dzieci będzie we wtorki i czwartki o godz. 16.30. W sobotę zapraszamy na mszę św. o godz. 9.00, połączoną z adoracją Najśw. Sakramentu, przygotowaną przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

 

8. Przy wyjściu z kościoła można nabywać „Przewodnik katolicki”, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.

9. W bieżącym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty parafialnej

  • śp. Eugenię Kunicką, lat 94, z Łochowa
  • śp. Krzysztofa Oparczyka, lat 60 również z Łochowa. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.15 na cmentarzu komunalnym w Bydgoszczy przy ul. Wiślanej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz