1. Dzisiaj obchodzimy w kościele w Polsce XXI „Dzień Papieski” pod hasłem „Nie lękajcie się”. Po mszach św. zbiórka do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą uzdolnioną młodzież.  

2. Dzisiaj także w salce parafialnej przy ul. Dębowej 3, o godz. 12.30 – mierzenie szat dzieciom z klas III, przygotowującym się do I Komunii św.

3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w naszym kościele:

  • codziennie – o godz. 17.30
  • dodatkowo dla dzieci – we wtorki i czwartki – o godz. 16.30

4. W środę zapraszamy na comiesięczny różaniec za zmarłych, poleconych modlitwie Kościoła, połączony z  Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Początek o godz. 17.15. Po mszy św. odbędzie się procesja fatimska

5. Młodzież, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na katechezę we wtorek 12 X na godz. 19.00. 

6. W czwartek przypada Dzień Edukacji. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o pracownikach oświaty, dziękując za przekazana wiedzę i często wartości chrześcijańskie. 

7. W piątek przypada „Dzień Dziecka Utraconego”. Uroczystości diecezjalne na cmentarzu przy ul. Wiślanej o godz. 16.00.  O godz. 18.30 msza św. w intencji dzieci i ich rodziców w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy. 

8. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać kartki z wymieniankami za zmarłych. Wymienianki są roczne lub jednorazowe. Pamiętajmy w naszej modlitwie o zmarłych, bliskich naszym sercom. 

9. Przy wyjściu z kościoła można nabywać „Przewodnik katolicki”, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.

10. W minionym tygodniu odeszli do Boga z naszej wspólnoty parafialnej:

  • śp. Halina Dekowska, lat 92, z Lisiego Ogona,
  • śp. Stanisław Korycki, lat 79, z Łochowa,
  • śp.  Krystyna Mazurkiewicz, lat 65 z Łochowa. 

Ks. Krzysztof Grzywiński

             Proboszcz