1. Dzisiaj – VII niedziela w liturgicznym czasie zwykłym. Młodzieży, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania przypominamy o spotkaniu w najbliższy piątek o godz. 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa. 

2. Nasz parafialny chór „Laudate Dominum” obchodzi w tym roku 15 lecie swojej działalności. Zapraszamy na mszę św. dziękczynną – 24 lutego (czwartek) na godz. 18.00. Po mszy św. występ chóru. 

3. 2 marca br. przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post. Msze św. będą w tym dniu w naszej świątyni w godz. 10.00, 16.30 i 18.00. Już dzisiaj informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbędą się od III niedzieli wielkiego postu tzn. od 20 marca br. i potrwają do środy włącznie. Rekolekcje dla dzieci rozpoczną się po 4 niedzieli wielkiego postu – w ramach zajęć szkolnych. 

4. 4 marca, jak co roku, przypada odpust parafialny ku czci naszego patrona – św. Kazimierza. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na uroczystą mszę św. w tym dniu (piątek) na godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. kanonik Kazimierz Kuczma – były proboszcz naszej Parafii.  Podczas tej Eucharystii poświęcona zostanie nowa droga krzyżowa w naszym kościele. W uroczystość odpustową na terenie naszej parafii nie ma postu. W tym dniu jest także I piątek miesiąca. Spowiedź św. będzie od godz. 15.00 do 16.30. O godz. 16.30 odbędzie się droga krzyżowa – dla wszystkich. 

5. Dzisiaj – w 3 niedzielę miesiąca, po mszach św. zbiórka do puszek na ogrzewanie naszej świątyni.  Za zrozumienie, za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6. W Wielkim Poście tradycyjnie w naszym kościele odbędą się katechezy przedmałżeńskie. Prowadzone one będą w każdą niedzielę w łączności z mszą św. o godz. 18.00. Wszystkich narzeczonych serdecznie zapraszamy.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”. 

Ks. Krzysztof Grzywiński

             Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE W PARAFII PW. ŚW. KAZIMIERZA W ŁOCHOWIE

  1. Marzena Waśniowska, wdowa, zam. na terenie naszej parafii,

Kazimierz Baczyński, wdowiec, zam. na terenie parafii pw. Stanisława w Nakle nad Notecią.