1. Dzisiaj III niedziela wielkanocna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Ma on zachęcić nas do częstego sięgania po tę Księgę Życia.  Z racji I niedzieli miesiąca po mszy św. o godz. 7.30 – modlitwy dla róż różańcowych.

2. Rozpoczynamy miesiąc maj – miesiąc szczególnej czci oddawanej NMP. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.40 w kościele, czyli przed wieczorną mszą św.

3. Jutro obchodzić będziemy Dzień Flagi Narodowej oraz Dzień Polonii, zaś we wtorek – uroczystość NMP – Królowej Polski.  3 maja msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek modlimy się o powołania do Służby Bożej. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16.00 – 18.00. (Komunia św. udzielana co pół godziny). W I sobotę miesiąca zapraszamy na mszę św. o godz. 9.00, połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu.

5. Za tydzień na mszach św. o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 dzieci z klas III SP przystąpią do I Komunii św., zaś za dwa tygodnie o godz. 10.00 i 11.30. Otoczmy dzieci naszą modlitwą. Miejsca siedzące na tych mszach są zarezerwowane dla dzieci i ich Rodziców.

6. W niedzielę – 15 maja, msza ranna będzie o godz. 8.30 czyli pół godziny wcześniej, ze względu na I Komunię św.

7. W poniedziałek – 2 maja – biuro parafialne będzie nieczynne.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.

9. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny.

           Ks. Krzysztof Grzywiński

                                                                                                                     Proboszcz