1.  Dzisiaj rozpoczynamy czas adwentu, który przygotowuje nas duchowo na obchody świąt Bożego Narodzenia i ostateczne przyjście Chrystusa na ziemię.


2.  Roraty w naszym kościele będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami.


3.  W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek – 1 XII – zapraszamy młodzież, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spowiedź św. o godz. 16.45. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16.00 – 17.50. W I sobotę zapraszamy na mszę św. o godz. 9.00 ku czci Niepokalanego Serca Maryi, połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu.


4.  W adwencie wznawiamy akcję pomocy osobom, znajdującym się w trudnym położeniu materialnym z naszej parafii. Od dzisiaj aż do 18 XII można przynosić do kościoła żywność, środki czystości. Zostaną one przed świętami przekazane najbardziej potrzebującym. Za wszelki odruch serca już teraz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


5.  W kruchcie kościoła można nabywać opłatek na stół wigilijny w cenie 3, 60 zł. za opakowanie. Są również do nabycia świece Caritasu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy. Małe świece są po 10 zł., duże po 18 zł.


6.  Dzisiaj po mszach św. młodzież zbiera ofiary do puszek na rzecz dzieci chorych onkologicznie. Chciejmy w miarę możliwości wesprzeć najmłodszych, którzy cierpią.


7.  Za tydzień – (II niedziela adwentu) – zbiórka do puszek w ramach pomocy Kościołowi na Wschodzie.


8.  Zgodnie z wolą ks. biskupa Krzysztofa Włodarczyka od 1 niedzieli adwentu po wszystkich mszach św. odmawiana będzie modlitwa za diecezję.  


9.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik katolicki” oraz parafialny kalendarz ścienny. Dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz