1.  Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 7.30 – modlitwy dla róż różańcowych.  Dla wszystkich róż różańcowych spotkanie opłatkowe odbędzie się w poniedziałek – 12 XII o godz. 15.30 w salce parafialnej.

2.  Trwa adwent. Roraty w naszym kościele odprawiamy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek w ramach pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3.  We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja. W tym dniu zapraszamy młodzież, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spotkanie w kościele o godz. 19.00.

4.  W środę – 7 XII zapraszamy na comiesięczny różaniec za zmarłych, poleconych modlitwie Kościoła o godz. 17.00.

5.  W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z racji uroczystości biuro parafialne będzie nieczynne.

6.  W adwencie wznawiamy akcję pomocy osobom, znajdującym się w trudnym położeniu materialnym z naszej parafii. Do 18 XII można przynosić do kościoła żywność, środki czystości. Zostaną one przed świętami przekazane najbardziej potrzebującym. Za wszelki odruch serca już teraz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

7.  W kruchcie kościoła można nabywać opłatek na stół wigilijny w cenie 3, 60 zł. za opakowanie. Są również do nabycia świece Caritasu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy – po 10 zł.

8.  Już dzisiaj informujemy, że spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w czwartek – 22 XII w godz.: 9.00 – 10.00; 16.30 -18.00 i 18.30 – 19.30.

9.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik katolicki” oraz parafialny kalendarz ścienny. Dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jerzy Kruk, lat 63 z Łochowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz