1.  Dzisiaj obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Maryi. Wsłuchujemy się też w przesłanie Ojca św. Franciszka o pokoju. Modlimy się o pokój na świecie, szczególnie na Ukrainie.


2.  W piątek – 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na każdej mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. Ofiary zbierane  w tym dniu przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.


3.  W I sobotę miesiąca zapraszamy na mszę św. o godz. 9.00, połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu.


4.  W przyszłą niedzielę – 8 stycznia – w święto Chrztu Pańskiego – będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Domowy Kościół naszej parafii zaprasza wszystkie małżeństwa, by przed ołtarzem ponowić śluby małżeńskie.


5.  Dzieci po mszy św. otrzymują ulotkę „Ziarno”. Informujemy też, że odbiór alb komunijnych odbędzie się w niedzielę – 15 stycznia o godz. 12.30 w salce parafialnej.


6.  Od poniedziałku rozpoczynamy kolędę. Plan jest wywieszony w gablocie.  W styczniu także msze św. w dni powszednie będą o godz. 9.00,  a biuro będzie czynne po tej Eucharystii.


7.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
–   śp. Henryk Chojnacki, lat 51 z Lisiego Ogona.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz