1. Dzisiaj VII niedziela w liturgicznym czasie zwykłym. Młodzieży, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania przypominamy o spotkaniu w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.


2. W środę – 22 lutego, przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post. Msze św. będą w tym dniu w naszej świątyni o godz. 10.00, 16.30 oraz o godz. 18.00. Ofiary zbierane na tace przeznaczona są na hospicja, działające w naszej diecezji. Tego dnia także odbędzie się spotkanie dla matek, prowadzone przez siostrę Olgę w salce parafialnej. Początek o godz. 18.45. Szczegóły na plakacie.


3. Nabożeństwa w Wielkim Poście:

  • droga krzyżowa dla dzieci – w piątek o godz. 16.30
  • droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych – w piątek o godz. 17.30
  • gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.15


4. 4 marca – przypada odpust parafialny ku czci św. Kazimierza. Zapraszamy wszystkich na uroczystą mszą św. w tym dniu o godz. 12.00. Przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Janusz Sawicki – były proboszcz naszej wspólnoty parafialnej.


5. Dzisiaj w III niedzielę miesiąca, po mszach św. – zbiorka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła. Za zrozumienie, każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


6. 28 lutego tego roku będziemy gościć w naszym kościele relikwie bł. Carlo Acutisa. Zapraszamy już dzisiaj na mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo uwielbienia bezpośrednio po Eucharystii.


7. W Wielkim Poście w naszej świątyni odbywać się będą katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych o godz. 19.00. Pierwsze spotkanie – 26 lutego br.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Andrzeja Błochowicza, lat 66, z Łochowa. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …


9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik katolicki”, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz