1.  Dzisiaj w całej Polsce włączamy się w modlitwę o pokój na świecie, szczególnie na Ukrainie. Po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Pomoc ta jest udzielana za pośrednictwem diecezjalnego „Caritas”. Za każdy odruch serca i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2.  Dzisiaj także rozpoczynamy katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych o godz. 19.00 w kościele.

3.  28 lutego tego roku (wtorek) będziemy gościć w naszym kościele relikwie bł. Carlo Acutisa. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo uwielbienia bezpośrednio po Eucharystii.

4.  W bieżącym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W czwartek modlimy się o powołania do Służby Bożej, w piątek czcimy Najświętsze Serca Pana Jezusa a w sobotę Niepokalane Serce Maryi. W I piątek spowiedź św. od godz. 16.00 a w sobotę  – msza św. także o godz. 9.00.

5.  4 marca – w sobotę – przypada odpust parafialny ku czci św. Kazimierza. Zapraszamy wszystkich na uroczystą mszą św. o godz. 12.00. Przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Janusz Sawicki – były proboszcz naszej wspólnoty parafialnej.

6.  Nabożeństwa w Wielkim Poście:

  • droga krzyżowa dla dzieci – w piątek o godz. 16.30
  • droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych – w piątek o godz. 17.30
  • gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.15

7.  Za tydzień zbiórka do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy – Ad gentes.

8.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik katolicki” z dodatkiem modlitewnym na miesiąc marzec „Pięć minut z Bogiem” , dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.                                                          

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE W PARAFII  PW. ŚW. KAZIMIERZA
W ŁOCHOWIE

  1. Wiktoria Pawłowska, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii,
    Piotr Józef Reszkowski, st. wolny, zam na terenie parafii pw. Świętej Rodziny w Bydgoszczy.
  2. Lucyna Zofia Szymańska, wdowa, zam. na terenie parafii pw. Imienia Maryi w Poznaniu,
    Edward Mazurkiewicz, wdowiec, zam. na terenie naszej parafii.