1. Dzisiaj V niedziela wielkanocna i I niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 7.30 modlitwy dla róż różańcowych. Na mszy św. o godz. 11.30 nastąpi przyjęcie 12 kandydatów na ministrantów do grona służby liturgicznej naszej parafii. Otoczmy ich modlitwą by dobrze wypełniali swoje zobowiązania na chwałę Pana Boga.


2. W bieżącym tygodniu, od poniedziałku do piątku, nabożeństwa majowe odprawimy bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00 ze względu na próby dzieci przed I Komunią św. W sobotę nabożeństwo majowe o godz. 17.40 połączone z procesją fatimską wokół naszego kościoła.


3. W poniedziałek – 8 maja br. obchodzimy uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski. Z racji uroczystości biuro parafialne będzie nieczynne.


4. 14 i 21 maja msze św. z godz. 9.00 będą przesunięte na godz. 8.30 czyli pół godziny wcześniej ze względu na I Komunię św.


5. Za tydzień i za dwa tygodnie również, na mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 dzieci z klas III SP przystąpią do I Komunii św. Miejsca siedzące na tych mszach są zarezerwowane dla dzieci i ich Rodziców.


6. Dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św. będą obchodzić soją rocznicę 28 maja w niedzielę na mszy św. o godz. 11.30. wszystkich zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.


7. Róże różańcowe naszej parafii zapraszają na pielgrzymkę do sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu – 13 maja br. Wyjazd o godz. 8.00, powrót o godz. 18.00. Koszt 40 zł. Zapisy i szczegóły w zakrystii.


8. Już dzisiaj informujemy wszystkich Parafian, że 27 maja br. w sobotę organizujemy festyn parafialny przed kościołem. Początek o godz. 14.00. Szczegóły są podane na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy.


9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, dla dzieci – ulotka „Ziarno”.

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz