1.  Dzisiaj VI niedziela wielkanocna. Dzisiaj i za tydzień również na mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 dzieci z klas III przystąpią do I Komunii świętej. Miejsca siedzące na tych mszach zarezerwowane są dla dzieci i ich rodziców. Otoczmy ich naszą modlitwą, by mogły wzrastać w klimacie wiary i pobożności. Dzieci w tzw. „Białym Tygodniu” będą uczestniczyć w nabożeństwie majowym o godz. 17.40 oraz we mszy św. o godz. 18.00.

2.  Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.40 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

3.  Zdjęcia grupowe dla dzieci będą robione w poniedziałek o godz. 19.00 dla klas III a i III b oraz o godz. 19.15 dla klasy III c. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne.

4.  14 i 21 maja msze św. z godz. 9.00 są przesunięte na godz. 8.30 czyli pół godziny wcześniej ze względu na I Komunię św.

5.  Dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św. będą obchodzić soją rocznicę 28 maja w niedzielę na mszy św. o godz. 11.30. Wszystkich zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.


6.  We wtorek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed zesłaniem Ducha Świętego, którą odmówimy wspólnie z nabożeństwem majowym.


7.  W czwartek 18 maja o godz. 19.00 spotkanie grupy charyzmatycznej „Moc Boża” w salce parafialnej.


8.  Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.


9.  Już dzisiaj informujemy wszystkich Parafian, że 27 maja br. w sobotę organizujemy festyn parafialny przed kościołem. Początek o godz. 14.00. Szczegóły są podane na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy.


10. Studium Organistowskie naszej diecezji ogłasza nabór na organistów i kantorów. Początek 13 czerwca br. o godz. 19.00 w Domu Polskim w Bydgoszczy. Szczegóły na okolicznościowym plakacie.


11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, dla dzieci – ulotka „Ziarno”.


Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
W PARAFII  PW. ŚW. KAZIMIERZA W ŁOCHOWIE

  1. Joanna Maria Ryl, st. wolny, zam. na terenie parafii pw. Św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy,
    Wacław Aleksander Wiczyński, st. wolny zam. na terenie naszej parafii.