1.  Dzisiaj w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego na mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 dzieci z klas III przystąpią do I Komunii świętej. Miejsca siedzące na tych mszach zarezerwowane są dla dzieci i ich bliskich. W tzw. „Białym Tygodniu” będą one uczestniczyć w nabożeństwie majowym o godz. 17.40 oraz we mszy św. o godz. 18.00.

2.  Zdjęcia grupowe dla dzieci będą robione w poniedziałek o godz. 18.45 dla klas III d oraz o godz. 19.00 dla klasy III e. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne.

3.  Za tydzień przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św. będą obchodzić swoją rocznicę w tym dniu na mszy św. o godz. 11.30. Spowiedź dla tych dzieci będzie w czwartek od godz. 16.30 do 18.00.

4.  W czwartek – 25 czerwca – dzień swojego Patrona obchodzi ks. Grzegorz. Zapraszamy w tym dniu na mszę św. o godz. 18.00  w intencji solenizanta.

5.  W piątek obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach wypraszając im potrzebne łaski a dla zmarłych prośmy o dar życia wiecznego w niebie.

6.  W najbliższą sobotę – 27 maja br. organizujemy festyn parafialny przed kościołem. Początek o godz. 14.00. Szczegóły są podane na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

7.  Za tydzień włączamy się w akcję „Pola Nadziei”, której celem jest zakup sprzętu medycznego dla hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy. Zbiórkę przed kościołem przeprowadzą wolontariusze hospicjum. Z góry dziękujemy za ofiarność serca.

8.  Zapraszamy młodzież na XXVII spotkanie młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 3 czerwca br. Organizujemy wyjazd z naszej parafii. Zainteresowanych informujemy, że wyjazd będzie o godz. 11.00 powrót po północy. Koszt wyjazdu to 80 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

9.  Studium Organistowskie naszej diecezji ogłasza nabór na organistów i kantorów. Początek 13 czerwca br. o godz. 19.00 w Domu Polskim w Bydgoszczy. Szczegóły na okolicznościowym plakacie.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, dla dzieci – ulotka „Ziarno”.

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Przemysław Chodziński, lat 45, z Łochowa – jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00 na naszym parafialnym cmentarzu.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie … 


Ks. Krzysztof Grzywiński
Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
W PARAFII  PW. ŚW. KAZIMIERZA W ŁOCHOWIE

  1. Joanna Maria Ryl, st. wolny, zam. na terenie parafii pw. Św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy,
    Wacław Aleksander Wiczyński, st. wolny zam. na terenie naszej parafii.