1.  Dzisiaj II niedziela miesiąca. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich darczyńcach naszej parafii. Prosimy dla nich o potrzebne łaski i opiekę Boga samego.

2.  Dzisiaj wraz z całym Kościołem radujemy się z beatyfikacji rodziny Ulmów, którzy są dla nas wszystkich wzorem przeżywania wiary w Jezusa Chrystusa zmartwychwstałego. Niech ich troska o życie będzie naszym przykładem realizowaniem powołania do świętości.

3.  Zapraszamy wszystkie rodziny, które chciałyby dołączyć do wspólnoty Domowego Kościoła naszej parafii lub do przeżywania wiary w rodzinach szensztackich by zgłaszały się w zakrystii lub bezpośrednio u księży. W gablocie ogłoszeniowej są wywieszone plakaty informujące o spotkaniach.

4.  W środę – 13 IX – zapraszamy wszystkich na nabożeństwo fatimskie, połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Także w środę po Mszy św. odbędzie się spotkanie grupy młodzieżowej „Spot wiary” w salce parafialnej. Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty młodych.

5.  W czwartek – 14 IX – obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W piątek – wspomnienie NMP Bolesnej – odpust w parafii w Cielu. W tym dniu z racji uroczystości odpustowych biuro parafialne będzie nieczynne.

6.  Spotkania przed przyjęciem sakramentów:

  • 17 IX po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dla młodzieży z klas I szkoły ponadpodstawowej i ich rodziców w kościele – w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  • 17. IX po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci z klas III SP i ich rodziców w kościele – przed I Komunią św.
  • 24 IX po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci z klas II SP i ich rodziców w kościele – przed I Komunią św.

7.  Za tydzień – zbiórka do puszek na zakup ogrzewania do naszego kościoła. Za zrozumienie i każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

8.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.

 Ks. Krzysztof Grzywiński Proboszcz