1.  Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią gościmy przedstawiciela hospicjum perinatalnego, który jak co roku będzie rozprowadzał kalendarze – cegiełki na funkcjonowanie hospicjum. Chciejmy w miarę możliwości wesprzeć to szczytne dzieło. Po Mszy św. o godz. 7.30 – z racji I niedzieli miesiąca – modlitwy dla róż różańcowych.

2.  Rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30, dla dzieci dodatkowo w środy i czwartki o godz. 16.30.

3.  W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek miesiąca zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spowiedź o godz. 16.45. W I piątek – spowiedź od godz. 16.00 do 17.50. Komunia św. udzielana jest co pół godziny. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu.

4.  W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. aniołów stróżów,
  • w środę – św. Franciszka z Asyżu, – dzień patrona papieża Franciszka,
  • w czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej,
  • w sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej.

5.  W zakrystii lub biurze parafialnym można składać kartki z wymieniankami jednorazowymi i rocznymi za zmarłych.

6.  W dniach 13 – 14.09. 2023 r. organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Chętnych proszę o zgłaszanie się bezpośrednio u księży. Ks. biskup Krzysztof Włodarczyk również zaprasza wszystkich na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lutym 2024 r. z okazji XX lecia istnienia naszej diecezji. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii po szczegółowe informacje.

7.  Za tydzień – 8 X – zbiórka do puszek na ogrzewanie naszej świątyni.

8.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.

9.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

  • śp. Jan Jałowik, lat 78, z Łochowa,
  • śp. Mariola Ochocka, lat 56, z Łochowa.
  • Zmarł także śp. ks. prałat Bronisław Kaczmarek – wikariusz generalny diecezji bydgoskiej – jego pogrzeb we wtorek o godz. 11.30 w kościele pw. Chrystusa Króla w Bydgoszczy, poprzedzony różańcem św.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Krzysztof Grzywiński
Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
W PARAFII  PW. ŚW. KAZIMIERZA W ŁOCHOWIE

  1. Julia Wnęk, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii,
    Bartosz Korent, st. wolny, zam. w Gdańsku.