1.  Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na każdej Mszy św. ma miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Niech to będzie zaproszenie by umocnić więzi małżeńskie i rodzinne na wzór świętej Rodziny z Nazaretu. Zapraszamy także dziś na nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok kalendarzowy o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich Parafian.

2.  Jutro – w Nowy Rok –  obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

3.  Kolędę czyli duszpasterskie odwiedziny Parafian rozpoczynamy od 2 stycznia 2024 r. Plan wywieszony jest w gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii. Informujemy też, że w styczniu Msze św. w tygodniu odprawiamy rano o godz. 9.00 a biuro parafialne czynne jest tylko po tej Mszy św.

4.  W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.30 do 17.50. W tym dniu Msza św. będzie o godz. 18.00.

5.  W I sobotę miesiąca przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, przygotowaną przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00. Na każdej Mszy św. święcimy kadzidło i kredę.

6.  W tym dniu w naszej parafii organizujemy orszak Trzech Króli o godz. 13.00.   Z tej racji też nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 w naszym kościele. Orszak rozpoczynamy przy żłóbku, potem przejdziemy przed stadion, następnie przed ośrodek kultury i zakończymy w kościele. Zapraszamy do udziału całe rodziny.

7.  Rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii św. informujemy, że odbiór alb nastąpi 14 stycznia 2024 r.  – w niedzielę o godz. 14.00.

8.  Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która liturgicznie kończy czas Bożego Narodzenia. W Polsce ze względu na bogactwo kolęd i tradycję żłóbek pozostawia się do 2 lutego.

9.  Pan Bóg powołał do siebie:

  • śp. Kazimierza Plucińskiego, lat 74 – jego pogrzeb we wtorek 2 stycznia 2024 r. o godz. 13.00 na naszym parafialnym cmentarzu,
  • śp. Barbarę Martin, lat 87 – jej pogrzeb w środę 3 stycznia 2024 r. o godz. 9.00 w parafii pw. Chrystusa Króla w Bydgoszczy.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz