1.  Dzisiaj obchodzimy II niedzielę w liturgicznym czasie zwykłym. Od czwartku do 25 stycznia włącznie obchodzić będziemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich wierzących, których łączy jedna wiara i jeden chrzest.

2.  W II niedzielę miesiąca modlimy się za wszystkich ofiarodawców naszej świątyni o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła. Za zrozumienie i każdą ofiarę, składaną na potrzeby naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3.  Dzisiaj o godz. 14.00 – wyjątkowo w kościele będzie można odbierać alby dla dzieci, przyjmujących w tym roku I Komunię św.

4.  Trwa kolęda. Plan wywieszony jest w gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii. Informujemy, że w styczniu Msze św. w tygodniu od poniedziałku do piątku, odprawiamy tylko rano o godz. 9.00 a biuro parafialne czynne jest tylko po tej Mszy św. o godz. 9.30. W kruchcie kościoła jest także wystawiona woda święcona, by można było ją zabrać do domu na wizytę duszpasterską.

5.  Za tydzień chcemy włączyć się w zbiórkę środków finansowych dla naszej parafianki Pani Ani, która leczy się onkologicznie. W miarę możliwości chciejmy wesprzeć kosztowne leczenie i badania. Niech pomoc będzie wyrazem naszej solidarności z potrzebującymi.

6.  Za tydzień także w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 będzie miał miejsce XII przegląd kolęd i pastorałek naszego parafialnego chóru „Laudate Dominum”. Wszystkich zapraszamy na to coroczne wydarzenie w naszej parafii. Szczegóły na okolicznościowym plakacie.

7.  Za tydzień przypada także Dzień Babci i Dziadka. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którym bardzo wiele zawdzięczamy.

8.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika katolickiego”. Dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.

9.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

–   śp. Agnieszka Leśniewska, lat 46, z Lisiego Ogona,

–   śp. Ewa Monowid, dawna mieszkanka Łochowa.

           Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz