1. Dzisiaj w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, jak i za tydzień na Mszach św. o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 dzieci z klas III przystąpią do I Komunii św. Miejsca siedzące na tych Mszach św. są zarezerwowane dla dzieci, ich Rodziców i bliskich.
 1. Zdjęcia grupowe dla tych dzieci będą robione w poniedziałek o godz. 19.00. Z tej racji także biuro parafialne będzie nieczynne. W poniedziałek także zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, połączone z nabożeństwem majowym.
 1. Trwa miesiąc maj – miesiąc szczególnej czci oddawanej NMP. W tygodniu od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe odprawiane będą po Mszy św. wieczornej – ze względu na próby dzieci w kościele przed I Komunią św.,  natomiast w soboty i niedziele o godz. 17.40 w kościele.
 1. W najbliższą sobotę – 18 maja na Mszy św. o godz. 15.30 w katedrze bydgoskiej ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk udzieli posługi akolitatu      P. Michałowi Kilichowskiemu – z naszej parafii. Cieszymy się z zaangażowania w życie wspólnoty parafialnej i otaczamy nowego szafarza Komunii św. naszą modlitwą.
 1. Dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św. będą obchodzić rocznicę tego wydarzenia w Boże Ciało – 30 maja br. na Mszy św. o godz. 10.00. Po tej Eucharystii wyruszy tradycyjnie procesja eucharystyczna, ulicami naszej parafii.
 1. Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 1. Zapraszamy młodzież na wyjazd na Lednicę. Tegoroczne spotkanie na Polach Lednickich odbędzie się w sobotę – 1 czerwca. Organizujemy wyjazd z naszej parafii. Zapisy u ks. Grzegorza do 26 maja br. Szczegóły są umieszczone na okolicznościowym plakacie.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika katolickiego”, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.

                                                                                                         Ks. Krzysztof Grzywiński

                                                                                                                       Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
W PARAFII  PW. ŚW. KAZIMIERZA W ŁOCHOWIE

 • Agata Bielecka, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii,
  Oskar Wojciech Baran, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii.
 • Aleksandra Ewa Warachewicz, st. wolny, zam. na terenie parafii pw. Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy,
  Dawid Kozanecki, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii.
 • Agata Piotrowska, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii,
  Radosław Dominik Pawelec, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii.
 • Marta Maria Pawłowska, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii,
  Michał Dubieszko, st. wolny, zam. na terenie parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żołędowie.