1. Dzisiaj w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszach św. o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 dzieci z klas III przystąpią do I Komunii św. Miejsca siedzące na tych Mszach św. są zarezerwowane dla dzieci, ich Rodziców i bliskich. Jutro drugi dzień tzw. „Zielonych Świąt” – święto NMP Matki Kościoła.
 1. W bieżącym tygodniu biuro parafialne czynne tylko w czwartek i w piątek po Mszy św.
 1. Trwa miesiąc maj – miesiąc szczególnej czci oddawanej NMP. W tygodniu od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe odprawiane będą po Mszy św. wieczornej,  natomiast w soboty i niedziele o godz. 17.40 w kościele.
 1. W najbliższą sobotę – 25 maja br. na Mszy św. o godz. 12.00 w naszym kościele sprawowana będzie Msza św. dziękczynna w 25 rocznicę święceń kapłańskich ks. Proboszcza. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy w intencji Jubilata i naszej Parafii.
 1. 30 maja przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 10.00 i po procesji ok. godz. 12.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Ołtarze będą w tradycyjnych miejscach: 1 – przy ul. Dębowej (SRK), 2 – przy ul. Modrzewiowej (Oaza Rodzin), 3 – przy ul. Cyprysowej (Róże Różańcowe), 4 – przy kościele (Towarzystwo św. Wojciecha i LSO). Dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św. będą obchodzić rocznicę tego wydarzenia w Boże Ciało na Mszy św. o godz. 10.00.
 1. Za tydzień – uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu odbędzie się także Bydgoski Marsz dla życia i rodziny. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej. To także Dzień Matki – pamiętajmy o naszych mamach na modlitwie przed Bogiem.
 1. Zapraszamy młodzież na wyjazd na Lednicę. Tegoroczne spotkanie na Polach Lednickich odbędzie się w sobotę – 1 czerwca. Organizujemy wyjazd z naszej parafii. Zapisy u ks. Grzegorza do 26 maja br.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika katolickiego”, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.
 1. W minionym tygodniu odeszła do Boga z naszej wspólnoty parafialnej śp. Teresa Zdeb, lat 72 z Łochowa. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

                                                                                                         Ks. Krzysztof Grzywiński

                                                                                                                       Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
W PARAFII PW. ŚW. KAZIMIERZA W ŁOCHOWIE

 • Agata Piotrowska, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii,
  Radosław Dominik Pawelec, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii.
 • Marta Maria Pawłowska, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii,
  Michał Dubieszko, st. wolny, zam. na terenie parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żołędowie.