1. W czerwcu czcimy Najświętsze Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.40 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Trwamy w oktawie uroczystości Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne odbywają się do piątku włącznie w łączności z nabożeństwem czerwcowym. Dzisiaj po Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.30. Dzisiaj wymiana intencji róż różańcowych – z racji I niedzieli miesiąca o godz. 17.40.
  1. W I czwartek miesiąca Mszę św. w naszej świątyni odprawi ksiądz neoprezbiter Karol Sosnowski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, która zakończy się błogosławieństwem prymicyjnym. Ks. Karol był w naszej parafii ministrantem, lektorem – tym bardziej cieszymy się, że możemy gościć go jako kapłana. Otoczmy go naszą modlitwą.
  1. W piątek przypada uroczystość NSPJ. To także światowy dzień Modlitwy o uświęcenie kapłanów. W tym dniu również odbędzie się procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła o godz. 17.40. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, biuro parafialne będzie nieczynne. To także I piątek miesiąca – spowiedź św. w tym dniu od godz. 16.00.
  1. Dzisiaj w naszym kościele, zgodnie  z zapowiedzią, odbywa się zbiórka na rzecz dzieci ulicy z fundacji Barkot w Etiopii, którą prowadzi polska misjonarka Magda Soboka. Przez 3 tygodnie młodzi misjonarze, także z naszej parafii będą prowadzić półkolonie, uczyć modlitwy oraz sprawować opiekę nad dziećmi.
  1. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 kolejna grupa kandydatów dołączy do grona ministrantów naszej parafii. Otoczmy ich wsparciem, przykładem i modlitwą by mogli gorliwie wypełniać swoją posługę.
  1. Zapraszamy wszystkich na „Pielgrzymkę do Korzeni” 22 VI br. Udajemy się jako wspólnota dekanalna do Kołobrzegu, by poznać lepiej miejsca, z których powstała nasza diecezja. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika katolickiego” dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.
  1. Przypominamy wszystkim, że w miesiącach wakacyjnych – VII i VIII w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Pozostałe Msze św. bez zmian.
  1. W minionym tygodniu odszedł do Boga z naszej wspólnoty parafialnej:
    – śp. Wiesław Żebracki, lat 62 z Łochowa – pogrzeb w środę – 5 VI br. o godz. 12.00 na naszym parafialnym cmentarzu.

          Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

                                                                                                    Ks. Krzysztof Grzywiński

                                                                                                                                 Proboszcz