OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

16 grudnia 2018

1. Trzecia niedziela adwentu – to niedziela radości. Niech Bóg obdarza nas darami, by nasza radość była pełna. O godz. 10.00 msza św. Oazy Rodzin. Po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie w kościele dla uczniów klas II SP i ich rodziców.

2. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego Kościoła. Za każdą ofiarę i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W poniedziałek papież Franciszek obchodzi 82 rocz. urodzin. Pamiętajmy w naszych modlitwach o namiestniku Chrystusa na ziemi.

4. Msze św. w tym tygodniu:

  • poniedziałek, wtorek, środa – godz. 17.00 – RORATY
  • czwartek, piątek, sobota – godz. 18.00

5. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się w piątek 21 XII br. od g. 10.00 – 11.00 oraz 15.30 – 18.00.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabywać opłatek na stół wigilijny w cenie 2 zł. za opakowanie. Są też do nabycia świece Caritasu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt jednej świecy: 5zł. (mała) i 15 zł. (duża). Jest to nasza konkretna pomoc najbardziej potrzebującym.

7. Pasterka w naszym kościele będzie o godz. 22.00 i 24.00. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia nie będzie mszy św. o godz. 7.30.

8. W sobotę 5 stycznia o godz. 18.00 w hali „Łuczniczka” w Bydgoszczy będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. To jedno z 12 wydarzeń ewangelizacyjnych, które odbywać się będą w kilkunastu miastach Polski. Wystąpią: m. in. Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Dawid Kwiatkowski, wiele kapel i chórów. Niech ten koncert, łamanie się opłatkiem pozwoli wszystkim przeżywać radość z narodzin Zbawiciela. Bilety w cenie 80 zł, 60 zł i 50 zł. do nabycia w zakrystii.

9. Od 2 Stycznia przyszłego roku rozpoczniemy w naszej parafii kolędę. Program jest już wywieszony w gablocie ogłoszeniowej oraz będzie także umieszczony na stronie internetowej Parafii.

10. W zakrystii można odbierać i nabywać nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. Dzieci otrzymują ziarno.

11. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej

  • śp. Jan Kaczmar, lat 83 z Łochowa.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi na cały rozpoczynający się tydzień.

ks. Krzysztof Grzywiński
Proboszcz