OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA
17 LUTEGO 2019

1. Dzisiaj VI niedziela w liturgicznym czasie zwykłym. Pan Jezus przypomina nam na czym polega prawdziwa radość w wierze.  

2. Msze św. w dni powszechne o godz. 18.00, różaniec odmawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 w naszym kościele. 

3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczniemy misje. Już teraz bardzo prosimy o udekorowanie okien i domów oraz trasy przejazdu Obrazu. Niech ten szczególny czas rekolekcji przygotuje nas do pogłębienia naszej relacji z Bogiem i Matką Bożą. Program misji można też zabrać z kruchty kościoła. Chciejmy znaleźć czas na wspólną modlitwę przed Cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.  

4. W tym roku odpust ku czci św. Kazimierza będziemy obchodzić w łączności z misjami i dziękczynieniem za dar nawiedzenia obrazu.
Uroczysta suma odpustowa – 3 marca w niedzielę o godz. 13.00.  

5. W naszej parafii w Wielkim Poście odbywać się będą katechezy przedmałżeńskie. Zapraszamy narzeczonych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakrament małżeństwa. Początek 10 marca na mszy św. o godz. 17.00. Po niej pierwsze spotkanie.  

6. W zakrystii można nabywać i odbierać „Przewodnik Katolicki”. Dzieci tradycyjnie otrzymują ulotkę ZIARNA.  

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

  • śp. Jadwiga Kowalska, lat 73, z Łochowa,
  • śp. Franciszek Marciniak, noworodek z Łochowic,
  • śp. Józef Górny, lat 90, z Łochowa – jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 19 lutego o godz. 11.30 na cmentarzu NSPJ – Ludwikowo w Bydgoszczy.  

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz