OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA
3 MARCA 2019

1. Kończymy misje ewangelizacyjne. Trwamy w dziękczynieniu za dar nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii. Wszystkim, którzy uczestniczyli w tym pięknym czasie peregrynacji bardzo serdecznie dziękujemy. To wyraz wiary i oddania czci Matce Bożej i Jej Synowi. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałego przebiegu tych uroczystości.  

2. Dzisiaj obchodzimy odpust ku czci św. Kazimierza. Uroczysta suma odpustowa o godz. 13.00.  

3. W najbliższą środę przypada Popielec, który rozpoczyna Wielki Post. W tym dniu msze święte z posypaniem głów popiołem o godz.: 10.00, 16.30 i 18.00. Ofiary składane tego dnia na tace są przeznaczone na hospicja, działające w naszej diecezji.
Przypominamy, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły.
Od tego roku nie będzie karteczek do spowiedzi św. wielkanocnej.  

4. W czwartek zapraszamy młodzież, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spowiedź św. o godz. 17.00. 

5. Droga krzyżowa w każdy piątek wielkiego postu:

  • o godz. 16.30 dla dzieci
  • o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.15.

6. W naszej parafii w Wielkim Poście odbywać się będą katechezy przedmałżeńskie. Początek 10 marca na mszy św. o godz. 17.00. Po niej pierwsze spotkanie w salce parafialnej.  

7. Zapisy na film DVD z uroczystości nawiedzenia obrazu MB Częstochowskiej przyjmujemy w zakrystii. Odbiór 17 marca po mszach św.  

8. W zakrystii można nabywać nowy numer „Przewodnika Katolickiego” a dzieci otrzymują ulotkę „Ziarna”.  

9. W minionym tygodniu odeszła do Boga z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Maria Nikodem, lat 85, z Łochowa. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek – 04 marca br. o godz. 12.00 na naszym parafialnym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie … 

 

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz