1. Dzisiaj II niedziela Wielkiego Postu. Modlitwą i ofiarą wspieramy dzieło misyjne Kościoła. Po mszach św. zbiórka do puszek właśnie na ten cel. 

2. Pamiętajmy dzisiaj o wszystkich Paniach w dniu ich święta. Niech Boże bł. towarzyszy Im w codzienności. 

3. W II niedzielę miesiąca pamiętamy także o wszystkich, którzy modlitwą, pracą i ofiarą troszczą się o naszą świątynię. Ofiary zbierane na tace przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej parafii. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

4. W czwartek – 12 marca – na godz. 17.15 zapraszamy na comiesięczny różaniec za zmarłych, poleconych modlitwie Kościoła. Po różańcu msza św. w ich intencji. 

5. W piątek – 13 marca – przypada 7 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu św. 

6. Droga krzyżowa w każdy piątek wielkiego postu:
• o godz. 16.30 dla dzieci
• o godz. 17.30 dla dorosłych i młodzieży
Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę wielkiego postu
• godz. 16.15. W tym roku Słowo Boże głosi ks. Karol Rawicz– Kostro.

7. Trwają katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii. Zapraszamy narzeczonych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakrament małżeństwa. Początek na mszy św. o godz. 17.00. 

8. Za tydzień o godz. 10.00 msza św. ze szczególnym udziałem Oazy Rodzin Domowego Kościoła, a o godz. 13.00 – Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

9. Dyrektor SP im. Jana Pawła II w Łochowie informuje, że trwa rekrutacja  dzieci na nowy rok szkolny dla klas O i I. Zapisanie dziecka możliwe jest w sekretariacie szkoły codziennie w dni robocze od 7.30 – 16.00. Ilość miejsc w oddziałach przedszkolnych jest ograniczona. 

10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Francji od 4 do 11 lipca br. w programie sanktuaria maryjne. Szczegóły i zapisy u ks. Marcina.

11. Stowarzyszenie rodziców w Łochowie poszukuje do pracy osobę chętną do prowadzenia już działającego przedszkola. Zainteresowanych odsyłamy do ks. Proboszcza.

12. W zakrystii można nabywać „Przewodnik Katolicki”. Dzieci tradycyjnie otrzymują ulotkę „Ziarna”.

Ks. Krzysztof Grzywiński

           Proboszcz