1. Dzisiaj XXX niedziela zwykła. Pan Jezus przypomina nam jakie jest największe przykazanie.   

2. W związku z obecną sytuacją epidemiczną w bieżącym tygodniu nie będzie dodatkowego różańca dla dzieci i młodzieży w kościele. Prosimy by, cząstkę różańca odmówić w domu.  Różaniec dla dorosłych odprawimy od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.

3. Dzisiaj na  mszy św. o godz. 11.30 dzieciom, przygotowującym się do przyjęcia I Komunii św. poświęcimy różańce. Zdajemy sobie sprawę, że wielu z różnych przyczyn dzisiaj nie ma i być nie może, więc można przynieść rzeczy do poświęcenia przy kolejnych spotkaniach lub osobiście po mszy św. do zakrystii w dowolnym terminie. 

4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie wiernych zmarłych. Wymienianki jednorazowe i roczne za zmarłych można składać w zakrystii. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy nas wyprzedzili do wieczności. W tym roku dekretem Penitencjarii Apostolskiej przez cały miesiąc listopad każdego dnia można będzie uzyskać odpust zupełny za zmarłych.

5. Msze św. w tych dniach:

  • 1 XI – o godz. 7.30, 9.00, 10.00 – w kościele oraz o godz. 12.00    (jeżeli aktualne przepisy pozwolą to na cmentarzu – będziemy informować na bieżąco) Po mszy św. o godz. 12.00 procesja za zmarłych, natomiast na tzw. Starym Cmentarzu – procesja będzie   o godz. 13.30. W procesji uczestniczy asysta liturgiczna, natomiast wierni znajdują się przy grobach swoich bliskich. 
  • 2 XI – będzie msza św. o godz. 10.00 w kościele i o godz. 18.00. Tego dnia zapraszamy na różaniec za zmarłych w kościele o godz. 17.30 

6. Biuro parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku po mszy św. wieczornej – w zakrystii. 

7. W związku z nowymi obostrzeniami, przypominamy, że istnieje limit osób przebywających w kościołach – 1 osoba na 7 m. Musimy pamiętać o zasłanianiu ust i nosa oraz o odstępie 1,5 m odległości od innych. Tradycyjnie w naszym Kościele można przyjmować Komunię św. na rękę i do ust. Osoby przyjmujące na rękę przystępują do Komunii św. jako pierwsze. Dezynfekcja rąk kapłana następuje zawsze przed rozdaniem Komunii św. 

8. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabywać już nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, z dodatkiem „ 5 minut z Bogiem ”. Dzieci otrzymują ulotkę „Ziarna”.

Ks. Krzysztof Grzywiński

           Proboszcz