1. Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam o naszych bliskich zmarłych, którzy dostąpili już zbawienia. Oni orędują za nami w Królestwie Chrystusa.  2 listopada wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Przypominamy, że w tym roku można uzyskać odpust zupełny za nich przez cały miesiąc listopad. 

2. W związku z decyzją premiera nie będzie dzisiaj ani jutro żadnych nabożeństw na cmentarzu. Cmentarze pozostają zamknięte do 2 XI włącznie.

3. Msze św. w kościele:

  • 1 XI – o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i o godz. 17.00
  • 2 XI – o godz. 10.00 i o godz. 18.00. 

4. Od 2 do 8 XI zapraszamy na różaniec za zmarłych o godz. 17.30. W środę zapraszamy na różaniec w formie wymienianek rocznych już o godz. 17.15. O godz. 18.00 msza św. w ich intencji zmarłych poleconych modlitwie Kościoła. 

5. W bieżącym miesiącu odwołane są spotkania dla młodzieży, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania  – 5 i 10 XI br. 

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Spowiedź św. w I piątek od godz. 16.00 do 18.00 ( Komunia św. co pół godziny). W sobotę zapraszamy na mszę św. o godz. 9.00 połączoną z adoracja Najświętszego Sakramentu. 

7. Biuro parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku po mszy św. wieczornej – w zakrystii. 

8. Za tydzień obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek właśnie na ten cel.

9. W związku z nowymi obostrzeniami, przypominamy, że istnieje limit osób przebywających w kościołach – 1 osoba na 7 metrów kwadratowych.  Musimy pamiętać o zasłanianiu ust i nosa oraz o odstępie 1,5 m odległości od innych. Tradycyjnie w naszym Kościele można przyjmować Komunię św. na rękę i do ust. Osoby przyjmujące na rękę przystępują do Komunii św. jako pierwsze. Dezynfekcja rąk kapłana następuje zawsze przed rozdaniem Komunii św. 

10. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabywać już nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, dzieci otrzymują ulotkę „Ziarna”.

11 W minionym tygodniu odeszli do Boga:

  • śp. Henryk Chrobotek, lat 81 z Lisiego Ogona,
  • śp. Halina Kaczmar, lat 86 z Łochowa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Krzysztof Grzywiński

           Proboszcz