1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Przywrócić nadzieję”. Dobrowolne ofiary można składać do skarbony przy kracie kościoła z napisem „Dar Serca”.
  2. Dzisiaj także II niedziela miesiąca – nasze modlitwy do Boga zanosimy za wszystkich, którzy modlitwą, pracą i ofiarą troszczą się o naszą parafialną świątynię. 
  3. W poniedziałek przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, zaś w środę obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości i wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu msza św. o godz. 9.00 w intencji Ojczyzny i o godz. 18.00 w int. ks. Marcina – w dniu jego patrona. 
  4. W najbliższą sobotę – 14 listopada zapraszamy chętnych do grabienia liści przy naszym kościele na godz. 10.00. To będzie już ostatnia w tym roku taka akcja.
  5. W bieżącym miesiącu odwołane jest spotkanie dla młodzieży, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, które miało odbyć się  10 XI br. 
  6. Biuro parafialne czynne jest w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek oraz czwartek i piątek po mszy św. wieczornej – w zakrystii. 
  7. W związku z nowymi obostrzeniami, przypominamy, że istnieje limit osób przebywających w kościołach – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.  Musimy pamiętać o zasłanianiu ust i nosa oraz o odstępie 1,5 m odległości od innych. Tradycyjnie w naszym Kościele można przyjmować Komunię św. na rękę i do ust. Osoby przyjmujące na rękę przystępują do Komunii św. jako pierwsze. Dezynfekcja rąk kapłana następuje zawsze przed rozdaniem Komunii św. 
  8. Osoby, które potrzebują pomocy w związku z obecną sytuacją np. zrobienie zakupów, wykupienie leków itp. mogą zgłaszać się do parafii. Mamy grono zaufanych osób, które zadeklarowały taką pomoc wobec potrzebujących. Przy okazji prosimy też sąsiadów o zorientowanie się kto ewentualnie potrzebowałby takiej formy wsparcia. Dziękuję także za dotychczasowe zaangażowanie. 
  9. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabywać już nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, dzieci otrzymują ulotkę „Ziarna”.

Ks. Krzysztof Grzywiński

           Proboszcz