1. Dzisiaj obchodzimy w kościele „Dzień Ubogich”.  Pamiętajmy o tych, których Bóg stawia na naszej drodze życia, a potrzebują jakiejkolwiek pomocy. 

2. Dzisiaj jest odwołane spotkanie dla dzieci  z klas II i ich rodziców, przygotowującej się do I Komunii św., które miało odbyć po mszy św. o godz. 11.30.  

3. We wtorek – 17 XI przypada rocznica poświęcenia naszego kościoła. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie szczególnie o naszej świątyni i o wszystkich, którzy ją tworzyli i nadal tworzą. 

4. Biuro parafialne czynne jest od  poniedziałku do piątku po mszy św. wieczornej – w zakrystii. 

5. Dzisiaj – w 3 niedzielę miesiąca, po mszach św. zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.

6. Za tydzień obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Za dwa tygodnie rozpoczynamy adwent. 

7. W związku z nowymi obostrzeniami, przypominamy, że istnieje limit osób przebywających w kościołach – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.  Musimy pamiętać o zasłanianiu ust i nosa oraz o odstępie 1,5 m odległości od innych. Tradycyjnie w naszym Kościele można przyjmować Komunię św. na rękę i do ust. Osoby przyjmujące na rękę przystępują do Komunii św. jako pierwsze. Dezynfekcja rąk kapłana następuje zawsze przed rozdaniem Komunii św. 

8. Osoby, które potrzebują pomocy w związku z obecną sytuacją np. zrobienie zakupów, wykupienie leków itp. mogą zgłaszać się do parafii. Mamy grono zaufanych osób, które zadeklarowały taką pomoc wobec potrzebujących. Przy okazji prosimy też sąsiadów o zorientowanie się kto ewentualnie potrzebowałby takiej formy wsparcia. Dziękuję także za dotychczasowe zaangażowanie. 

9. Informujemy już dzisiaj, że od nowego roku kalendarzowego msze św. w niedziele w naszym kościele będą odprawiane o godz. 18.00. 

10. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabywać już nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, dzieci otrzymują ulotkę „Ziarna”.

11. W minionym tygodniu odeszli do Boga z naszej wspólnoty parafialnej:

  • śp. Krzysztof Raźny, lat 59, z Łochowa,
  • śp. Henryk Robaszewski, lat 68, z Łochowic.

            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Krzysztof Grzywiński

           Proboszcz