1. Rozpoczynamy adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Przez cały czas tego okresu będziemy zbierać żywność, środki czystości i inne potrzebne rzeczy dla osób potrzebujących z naszej parafii. Chcemy pomóc, tym, których znamy a którzy nie mają odwagi poprosić o pomoc. Dary można składać w zakrystii do 20 XII 2020 r. 

2. Msze św. w adwencie według następującego porządku:

  • poniedziałek, wtorek, środa – godz. 17.00 – RORATY
  • czwartek, piątek, sobota – godz. 18.00 

3. W I czwartek miesiąca – 3 XII, zapraszamy młodzież, przygotowującą się do bierzmowania na godz. 17.00 na spowiedź św. 

4. W I piątek miesiąca zapraszamy na spowiedź św. od godz. 16.00 do 17.50.

5. W pierwszą sobotę miesiąca – 5 XII msza św. ku czci NMP będzie wyjątkowo o godz. 12.00.

6. W zakrystii i kruchcie kościoła można nabywać opłatek na stół wigilijny w cenie 3 zł. za opakowanie. Są również do nabycia w ograniczonej ilości świece Caritasu w ramach wigilijnego Dzieła Pomocy. Koszt jednej świecy 6 zł. – mała, 15 zł. – duża. 

7. Biuro parafialne czynne jest od  poniedziałku do piątku po mszy św. wieczornej – w zakrystii. 

8. W związku z obostrzeniami, przypominamy o reżimie sanitarnym. Tradycyjnie w naszym Kościele można przyjmować Komunię św. na rękę i do ust. Osoby przyjmujące na rękę przystępują do Komunii św. jako pierwsze. Dezynfekcja rąk kapłana następuje zawsze przed rozdaniem Komunii św. 

9. Informujemy już dzisiaj, że od nowego roku kalendarzowego msze św. w niedziele w naszym kościele będą odprawiane o godz. 18.00. 

10. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabywać już nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem modlitewnym na miesiąc grudzień, dzieci otrzymują ulotkę „Ziarna”. 

11. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Także te składane na konto: 86 8142 1020 0004 0699 2000 0001. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i troskę o nasz wspólny kościół.  

12. W minionym tygodniu odeszła do Boga z naszej wspólnoty parafialnej:

  • śp. Weronika Gierszewska, lat 85, z Łochowic

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Ks. Krzysztof Grzywiński

           Proboszcz