1. Dzisiaj IV niedziela adwentu. W czwartek obchodzić będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Niech te ostatnie dni upłyną nam w atmosferze refleksji, przeżytej spowiedzi św. i modlitwy nad przyjściem Boga do człowieka .

2. Msze św. roratnie w tym tygodniu: od poniedziałku do środy o godz. 17.00. 

3. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się w środę 23 XII br. w godz.: 10.00 – 11.00; 16.00 – 18.30.

4. Przy wyjściu z  kościoła można nabywać opłatek na stół wigilijny w cenie 3 zł. za opakowanie. 

5. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu tylko w poniedziałek i wtorek po mszy św. wieczornej – w zakrystii.

6. Pasterka w naszym kościele będzie tradycyjnie o 22.00 i 24.00. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia (piątek) nie będzie mszy św. o godz. 7.30., pozostałe msze św. tak jak w każdą niedzielę.

7. W drugi dzień świąt (sobota) obchodzić będziemy święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu msze św. tak jak w każdą niedzielę. W tym dniu tradycyjnie modlić się będziemy za uczelnie katolickie. Zapoznamy się ze słowem księdza Rektora KUL. 

8. W najbliższą niedzielę – 27 XII- obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

9. W Sylwestra – 31 XII (czwartek) zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne za mijający rok o godz. 16.30. Msza św. w tym dniu będzie o godz. 17.00.

10. W związku z obostrzeniami, przypominamy o reżimie sanitarnym. Tradycyjnie w naszym Kościele można przyjmować Komunię św. na rękę i do ust. Osoby przyjmujące na rękę przystępują do Komunii św. jako pierwsze. Dezynfekcja rąk kapłana następuje zawsze przed rozdaniem Komunii św. 

11. Informujemy, że od nowego roku kalendarzowego msze św. w niedziele w naszym kościele będą odprawiane o godz. 18.00. 

12. Kolęda w przyszłym roku będzie ze względu na pandemię w zmienionej formie. Mieszkańców wyznaczonych ulic zapraszamy w danym dniu na msze św. o godz. 18.00 a potem na nabożeństwo z poświęceniem wody, którą będziemy mogli zabrać do domów. Rozkład w gablocie ogłoszeniowej.

13. Dzisiaj – w III niedzielę miesiąca – zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.

14. W kruchcie kościoła zostały zamontowane pojemniki do bezdotykowej dezynfekcji i osobno do wody święconej. 

15. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabywać już nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, dzieci otrzymują ulotkę „Ziarna”. 

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz