1. Dzisiaj obchodzimy II niedzielę czasu zwykłego. Od jutra do 25 stycznia obchodzić będziemy w kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich wierzących, których łączy jedna wiara i jeden chrzest. 

2. W naszej parafii trwają spotkanie duszpasterskie w kościele. Program jest wywieszony w gablocie ogłoszeniowej. Wszystkich zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00, gdzie modlić się będziemy o Boże bł. dla Rodzin. Po mszy św. będzie miał miejsce obrzęd poświecenia wody, dlatego też prosimy by zabrać ze sobą pojemniki na tę wodę. W tym roku sami poświęcimy nasze domy. Podczas każdej mszy św. będzie możliwość wesprzeć parafię ofiarą kolędową. Będzie możliwość także poruszania bieżących problemów. Każdy otrzyma na koniec pamiątkę kolędową.  Z tej racji w styczniu w dni powszednie msze św. z godz. 9.00 przełożone są na godz. 18.00.

3. W bieżącym tygodniu obchodzić będziemy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Prośmy Boga o błogosławieństwo Boże dla żyjących dziadków a dla zmarłych wypraszajmy radość nieba. 

4. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj w naszej parafii można nabyć kalendarz – cegiełkę, na rzecz hospicjum perinatalnego – miejsca opieki dla rodziców i ich nienarodzonych jeszcze dzieci.

5. Dzisiaj – w III niedzielę miesiąca – zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła. Za tydzień – 24 I – zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Jest to dzień modlitwy i wsparcia mieszkańców tego kraju, ustanowiony z ramienia Episkopatu Polski.

6. W związku z obostrzeniami, przypominamy o reżimie sanitarnym. 

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarna”.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

  • śp. Zbigniew Szymański, lat 65, z Łochowa
  • śp. Krzysztof Białas, lat 63, z Lisiego Ogona – jego pogrzeb w środę o godz. 14.00 na naszym parafialnym cmentarzu.

                                                                                         Ks. Krzysztof Grzywiński

           Proboszcz