1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Gościmy ks. dra hab. Edwarda Wasilewskiego – proboszcza z parafii z Białych Błot, który będzie do środy włącznie przewodził naszym modlitwom i staraniom, by drogi naszego życia były zgodne z Bożymi.  Od poniedziałku do środy również będą trwały rekolekcje dla dzieci i młodzieży w forme zdalnej. 

2. Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę będą o godz. 10.00 i 18.00 z nauką rekolekcyjną. Pół godziny wcześniej spowiedź św. Spowiedź wielkanocną w naszej parafii przeżywać będziemy w wielki wtorek  – 30 marca br. 

3. Dzisiaj modlitewną pamięcią obejmujemy wszystkich darczyńców naszej świątyni.  

4. Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu:

  • o godz. 16.30 dla dzieci
  • o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę wielkiego postu 

  • o godz. 17.15.

5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w czwartek – 18 marca – godz. 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa. 

6. W piątek – 19 marca obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP. W tym dniu z racji uroczystości nie ma tradycyjnego postu. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne. 

7. Od 19 do 25 marca przeżywać będziemy „Tydzień modlitw o ochronę życia”. Każdego dnia w łączności z mszą św. odmówimy litanię do św. Józefa – opiekuna Pana Jezusa. 

8. W związku z obostrzeniami, przypominamy o reżimie sanitarnym. Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę proszone są o podchodzenie jako pierwsze do kapłana. 

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki”, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarna”.

                                                                                         Ks. Krzysztof Grzywiński

           Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE W PARAFII PW. ŚW. KAZIMIERZA W ŁOCHOWIE

  1. Karolina Dominika Rink, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii

Wojciech Karol Kamiński, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii.