1. Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i zarazem dzień przystąpienia grupy dzieci z klas III do I Komunii św. na mszach św. o godz.: 10.00 i 11.30. Otoczmy dzieci modlitwą, by mogły wzrastać w klimacie wiary i pobożności.  Dzieci w tzw. „Białym Tygodniu” będą uczestniczyć w nabożeństwie majowym o godz. 17.40 oraz we mszy św. o godz. 18.00.

2. Zdjęcia grupowe dla dzieci odbędą się w poniedziałek 17 maja:  

  • dla klasy III d – o godz. 18.30
  • dla klasy III e –  o godz. 19.00 

W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne! 

Od wtorku biuro    parafialne będzie przeniesione do zakrystii ze względu na prowadzone prace przy schodach plebanii. 

3. Dnia 12 maja br. Ojciec święty Franciszek przyjął rezygnację bpa Jana Tyrawy z posługi biskupa bydgoskiego i jednocześnie mianował administratora apostolskiego naszej diecezji sede vacante w osobie biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla. 

4. We wtorek 18 maja przypada w naszej parafii dzień modlitw o powołania. O god. 9.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja potrwa do nabożeństwa majowego. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.40 czyli przed mszą św. o godz. 18.00.

5. Od piątku odmawiamy nowennę do Ducha Świętego. Za tydzień bowiem obchodzić  będziemy  uroczystość Zesłania Ducha Świętego czyli Dzień Pięćdziesiątnicy, który kończy czas wielkanocny. 

6. Przy wyjściu z kościoła można nabywać „Przewodnik katolicki”, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.

7. W związku z obostrzeniami, przypominamy o reżimie sanitarnym. Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę proszone są o podchodzenie jako pierwsze do kapłana. 

8. W minionym tygodniu odeszła do Boga z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Stefania Montewska, lat 72, z Łochowa. 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

Ks. Krzysztof Grzywiński

             Proboszcz