1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po mszy św. o godz. 7.30 modlitwy dla róż różańcowych. Dzisiaj obchodzimy także „Dzień Dziękczynienia”. Po mszach św. zbieramy ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. 

2. W tym roku odbywa się spotkanie młodych na Lednicy w formie zdalnej. Módlmy się za młodzież i z młodzieżą o dobre owoce tego święta ludzi wiary.  

3. Trwamy w otawie uroczystości Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne odbywają się w łączności z mszą św. o godz. 18.00, po niej odmawiamy litanię do NSPJ. W czwartek na zakończenie oktawy – święcenie wianków.

4. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu także odbędzie się procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła. Z racji uroczystości nie ma tradycyjnego postu. Biuro parafialne w tym dniu będzie nieczynne. 

5. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu:

  • od poniedziałku do piątku – po mszy św. o godz. 18.00
  • w sobotę – o godz. 17.40

6. W czwartek (10 VI) o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla młodzieży, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.  

7. Przy wyjściu z kościoła można nabywać „Przewodnik katolicki”, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.

8. Już dzisiaj informujemy parafian, że w miesiącach wakacyjnych (VII – VIII) w niedziele nie będzie mszy św. o godz. 13.00. 

9. W związku z obostrzeniami, przypominamy o reżimie sanitarnym. Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę proszone są o podchodzenie jako pierwsze do kapłana. 

10. W minionym tygodniu odeszła do Boga z naszej wspólnoty parafialnej:

  • śp. Krystyna Trafas, lat 85, z Lisiego Ogona.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Ks. Krzysztof Grzywiński

             Proboszcz