1. Dzisiaj XXIII niedziela zwykła i zarazem I niedziela miesiąca września.  Po mszy św. o godz. 7.30 modlitwy dla róż różańcowych.

2. Dzisiaj także na mszy św. o godz. 11.30 modlić się będziemy o potrzebne łaski i bł. Boże dla dzieci i młodzieży w nowym roku szkolnym. Poświęcimy również tornistry i przybory szkolne uczniom klas O i I. 

3. Zgodnie z apelem Przewodniczącego Episkopatu Polski dzisiaj w całej naszej Ojczyźnie obchodzimy dzień solidarności z mieszkańcami Afganistanu. Modlimy się o wolność, zgodę oraz zbieramy ofiary do puszek na pomoc tym, którzy na obczyźnie szukają schronienia i spokoju. Pomagamy tym, którzy są w naszym kraju i potrzebują podstawowych środków do życia jak żywności. Za zrozumienie już teraz składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

4. W najbliższą środę obchodzimy święto narodzenia NMP. Odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości w naszej katedrze o godz. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Wiesława Śmigla – administratora naszej diecezji.  W tym dniu z racji święta – biuro parafialne będzie nieczynne. 

5. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Zapraszamy na:

  • magisterskie zaoczne studia teologiczne – specjalność katechetyka,
  • 2 – letnie podyplomowe studia teologiczno – katechetyczne,
  • roczne podyplomowe studia katechezy przedszkolnej,
  • 3 – semestralne podyplomowe studia z etyki.

6. Rekrutacja potrwa do 20 IX br. Szczegóły na stronie internetowej     www.bydgoskateologia.pl

7. Przy wyjściu z kościoła można nabywać „Przewodnik katolicki”, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.

Pan Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty parafialnej 

  • śp. Ryszarda Górskiego, lat 80, z Łochowa.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Ks. Krzysztof Grzywiński

             Proboszcz