1. Dzisiaj w całej Polsce włączamy się w modlitwę o pokój, szczególnie na Ukrainie.  Po mszach św. dzisiaj i w środę popielcową będziemy zbierać ofiary do puszek, przeznaczone dla naszych wschodnich sąsiadów. Za każde wsparcie składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Niech nasza solidarność z ludźmi w potrzebie będzie wyrazem wiary i miłości. W SP w Łochowie można składać też dary i rzeczy, przeznaczone dla naszych braci na Ukrainie w godz. 10.00 – 15.00.

2. W najbliższą środę przypada Popielec, która rozpoczyna Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem w naszej świątyni w godz. 10.00, 16.30 i 18.00. Ofiary składane tego dnia na tace przeznaczone są na hospicja. Przypominamy, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły. Już dzisiaj informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbędą się od III niedzieli wielkiego postu tzn. od 20 marca br. i potrwają do środy włącznie. Rekolekcje dla dzieci rozpoczną się po 4 niedzieli wielkiego postu – w ramach zajęć szkolnych. 

3. 4 marca, przypada odpust parafialny ku czci naszego patrona – św. Kazimierza. Zapraszamy wszystkich na uroczystą mszę św. w tym dniu (piątek) na godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. kanonik Kazimierz Kuczma – były proboszcz naszej Parafii.  Podczas tej Eucharystii poświęcona zostanie nowa droga krzyżowa w naszym kościele. W uroczystość odpustową na terenie naszej parafii nie ma postu. W tym dniu jest także I piątek miesiąca. Spowiedź św. będzie od godz. 15.00 do 16.30. O godz. 16.30 odbędzie się droga krzyżowa – dla wszystkich. 

4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 9.00 z adoracją Najświętszego Sakramentu.

5. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko w poniedziałek, wtorek i czwartek.

6. W Wielkim Poście tradycyjnie w naszym kościele odbędą się katechezy przedmałżeńskie. Prowadzone one będą w każdą niedzielę w łączności z mszą św. o godz. 18.00. Wszystkich narzeczonych serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”. 

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

  • śp. Gabriela Pietryszek, lat 67, z Lisiego Ogona
  • śp. Maria Kostrzewska, lat 98, z Łochowa. 

Ks. Krzysztof Grzywiński

             Proboszcz