1. Dzisiaj IV niedziela Wielkiego Postu. Pochylamy się dzisiaj w liturgii słowa nad życiem syna marnotrawnego. W bieżącym tygodniu dzieci rozpoczynają wielkopostne rekolekcje. Dzieci i młodzież zapraszamy do kościoła w środę na godz. 17.00 na mszę św. dziękczynną na zakończenie rekolekcji.

2. Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu:

  • o godz. 16.30 – dla dzieci
  • o godz. 17.30 – dla młodzieży i dorosłych

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o   godz. 17.15.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiedź św. od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę zapraszamy na mszę św. o godz. 9.00, połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu.  W sobotę przypada także 17 rocz. śmierci św. Jana Pawła II.

4. Spowiedź wielkanocną w naszej parafii przeżywać będziemy w Wielki Wtorek – 12 kwietnia br. w godz. 9.00 – 10.00, 16.00 – 17.00 i 17.30 – 18.30.

5. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom. Do zakrystii można także przynosić przybory szkolne, które przekazujemy najmłodszym z Ukrainy. Za wszelkie okazywane dobro składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”. Caritas naszej diecezji rozprowadza także świece – paschaliki na stół wielkanocny. Niech to będzie nasza jałmużna wielkopostna wobec najbardziej potrzebujących.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

  • śp. Czesław Nowak, lat 63, z Łochowa,
  • śp. Andrzej Szmytka, lat 67, z Łochowa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Krzysztof Grzywiński

             Proboszcz