1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Najświętszej.  W II niedzielę miesiąca modlimy się za wszystkich darczyńców naszej parafialnej świątyni. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii, także za te składane na konto.          
  2. Jutro – 13 czerwca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odprawimy w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
  3. We wtorek przypada wspomnienie bł. Michała Kozala – bpa i męczennika – patrona naszej diecezji. Obchody centralne odbędą się tego dnia w kościele pw. bł. M. Kozala w Bydgoszczy przy ul. Nakielskiej o  godz. 18.00
  4. 16 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu: 7.30, 9.00, 10.00 i po procesji ok. godz. 12.00. Po mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Ołtarze będą w tradycyjnych miejscach: 1 – przy ul. Dębowej (SRK), 2 – przy ul. Modrzewiowej (Oaza Rodzin), 3 – przy ul. Cyprysowej (Róże Różańcowe), 4 – przy kościele (Towarzystwo św. Wojciecha i Służba Liturgiczna). Podczas procesji odmówimy litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa. Na czas procesji prosimy o udekorowanie okien.
  5. Dzieci, które chciałyby sypać kwiatki w procesji Bożego Ciała zapraszamy na próby we wtorek i środę o godz. 18.30. Zbiórka przed kościołem.
  6. W piątek w oktawie Bożego Ciała biuro parafialne będzie nieczynne.
  7. W sobotę – 18 VI zapraszamy na kolejne seanse filmowe w naszej salce. Dzieci zapraszamy na godz. 16.00 a dorosłych na godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.
  8. Ks. bp Krzysztof Włodarczyk zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w X Bydgoskim Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 19 VI br. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 w katedrze. O godz. 12.30 wyruszy ze Starego Rynku do Bazyliki pw. św. Wincentego a Paulo, gdzie tradycyjnie zakończy się piknikiem rodzinnym.
  9. Przypominamy wszystkim, że w miesiącach wakacyjnych – VII i VIII w niedziele nie będzie mszy św. o godz. 13.00. Pozostałe msze św. bez zmian.
  10.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, dla dzieci – ulotka „Ziarno”.

Ks. Krzysztof Grzywiński

                                                                                                                     Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE W PARAFII  PW. ŚW. KAZIMIERZA W ŁOCHOWIE

  1. Justyna Matuszak,st. wolny, zam. na terenie naszej parafii,

Łukasz Sieracki, st. wolny, zam. na terenie parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Wielowiczu.