1. Dzisiaj obchodzimy XXVI niedzielę zwykłą. Pan Jezus uczy nas o prawdziwych wartościach w obliczu spotkania z Nim. Dzisiaj także po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci z klas II SP i ich rodziców w kościele – przed I Komunią św.

2. Od najbliższej środy będzie odprawiana tzw. „Msza św. zbiorowa”. Intencje są wywieszone osobno w gablocie ogłoszeniowej. W każdą środę także jest zbierana składka na żywe kwiaty do naszej świątyni.

    

3. W bieżącym tygodniu wspominamy m.in.:

  • w  poniedziałek – św. męczenników Kosmy i Damiana
  • we wtorek – św. Wincentego a Paulo – prezbitera
  • w środę – św. Wacława
  • w czwartek – święto św. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • w piątek – św. Hieronima

4. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy codziennie o godz. 17.30, dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W I sobotę miesiąca zapraszamy na mszę św. o godz. 9.00, połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu. W tym dniu także odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Osoby, które chciałyby zamówić wizytę kapłana do chorych prosimy by zgłaszały się w zakrystii.

6. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć przedstawiciela hospicjum perinatalnego, który będzie rozprowadzał kalendarze – cegiełki na funkcjonowanie hospicjum.  

7. Zachęcamy do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę w ramach przygotowań do Jubileuszu 20 lat istnienia Diecezji. Pielgrzymka autokarowa odbędzie się w dniach 20-21 października br. Więcej informacji oraz zapisy w zakrystii.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik katolicki” dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz