1. Dzisiaj obchodzimy XXXIII niedzielę zwykłą i zarazem Światowy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na pomoc ubogim. W tym roku pamiętamy szczególnie o pomocy Ukrainie.

2. Dzisiaj także na mszy św. o godz. 11.30 dzieciom, przygotowującym się do I Komunii św. poświęcimy książeczki do nabożeństwa. Po Eucharystii spotkanie dla dzieci i rodziców w kościele.

3. W bieżącym tygodniu wspominamy:

  • w czwartek  – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy

 4. W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne seanse filmowe w ramach „Katokina”. Szczegóły na okolicznościowym plakacie.

5. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego czyli uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będziemy obchodzić w tym dniu jubileusz 120 – lecia powstania świątyni oraz 420 – lecie kanonizacji św. Kazimierza. Uroczystej mszy św. o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania i dziękczynienia.

6. W przyszłą niedzielę modlimy się szczególnie za wszystkich darczyńców naszej świątyni. Po mszach św. zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.

7. Zachęcamy do nabywania parafialnego kalendarza ściennego na przyszły rok ze zdjęciami i przypomnieniami o ważnych wydarzeniach i nabożeństwach w naszym kościele w cenie 27 zł. Można go nabyć w kruchcie kościoła.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik katolicki” dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.

Ks. Krzysztof Grzywiński

                                                                                                                     Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE W PARAFII  PW. ŚW. KAZIMIERZA W ŁOCHOWIE

1. Julia Lanska, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii

Bartosz Kleniewski, st. wolny, zam. na terenie parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Niemczu.