1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego czyli uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Obchodzimy jubileusz 120 – lecia powstania świątyni, 20 – lecie konsekracji naszego kościoła oraz 420 – lecie kanonizacji św. Kazimierza. Uroczystej mszy św. o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania i dziękczynienia.

2. Dzisiaj modlimy się szczególnie za wszystkich darczyńców naszej świątyni. Po mszach św. zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.

3. W bieżącym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek – wspomnienie ofiarowania NMP
  • we wtorek – św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej
  • w czwartek – św. męczenników koreańskich

4. Za tydzień rozpoczynamy czas adwentu, który przygotowuje nas na Boże Narodzenie  i ostateczne przyjście Chrystusa na ziemię. Roraty w naszym kościele będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00.

5. Od przyszłej niedzieli będzie można również nabywać opłatek na stół wigilijny oraz świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik katolicki” oraz parafialny kalendarz ścienny. Dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.

Ks. Krzysztof Grzywiński

                                                                                                                     Proboszcz