1. Dzisiaj II niedziela miesiąca i zarazem III niedziela adwentu. Modlimy się za wszystkich darczyńców naszego kościoła. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na ogrzewanie naszej świątyni.

2. Dla wszystkich róż różańcowych spotkanie opłatkowe odbędzie się w poniedziałek – 12 XII o godz. 15.30 w salce parafialnej.

3. Roraty w naszym kościele odprawiamy od poniedziałku do środy o godz. 18.00.

4. Jeszcze przez tydzień trwa akcja pomocy osobom, znajdującym się w trudnym położeniu materialnym z naszej parafii. Do 18 XII można przynosić do kościoła żywność, środki czystości. Zostaną one przed świętami przekazane najbardziej potrzebującym.

5. W kruchcie kościoła można nabywać opłatek na stół wigilijny.

6. 16 XII (piątek) w centrum formacji liturgicznej przy ul. Grodzkiej w Bydgoszczy o godz. 15.00 odbędzie się dzień skupienia dla wdów i wdowców. Serdecznie zapraszamy.

7. W sobotę – 17 XII dzień urodzin obchodzi Ojciec Św. Franciszek. Pamiętajmy o nim w modlitwach.

8. Także w sobotę zapraszamy na seanse filmowe w naszej salce parafialnej. Dzieci zapraszamy na godz. 16.00, dorosłych na godz. 19.00.

9. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w czwartek – 22 XII w godz.:

  • 9.00 – 10.00
  • 16.30 -18.00
  • 18.30 – 19.30

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik katolicki” oraz parafialny kalendarz ścienny. Dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.

11. W przyszłą niedzielę – 18 XII w parafii w Murowańcu organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy. Szczegóły na okolicznościowym plakacie.

12. W minionym tygodniu odszedł do Boga z naszej wspólnoty parafialnej śp. Wiesław Kowalski, lat 65 z Łochowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …


Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE W PARAFII PW. ŚW. KAZIMIERZA W ŁOCHOWIE

  1. Kinga Perczyńska, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii

Mateusz Banach, st. wolny, zam. na ternie parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Chełmnie.