1. Dzisiaj II niedziela miesiąca. Modlimy się za wszystkich darczyńców naszej parafii – prosząc o zdrowie i potrzebne łaski. Dzisiaj także spotkanie dla dzieci i rodziców w ramach przygotowania do I Komunii św. po mszy św. o godz. 11.30.


2. Jako parafia włączamy się w ogólnopolską zbiórkę pomocy Turcji i Syrii po trzęsieniu ziemi. Po mszach św. można złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel. Pomoc dotrze za pośrednictwem „Caritas” naszej diecezji.


3. Ofiary by wesprzeć „dzieci ulicy” z Afryki można składać do skarbony, wystawionej pod chórem naszej świątyni.


4. W środę – 15 lutego, zapraszamy na comiesięczny różaniec za zmarłych, poleconych modlitwie Kościoła. Początek o godz. 17.00. O godz. 18.00 msza św. w ich intencji.


5. W czwartek grupa młodzieżowa „Spot wiary” zaprasza na spotkanie w salce parafialnej o godz. 18.45. Zapraszamy wszystkich młodych, chcących pogłębić swoją wiarę


6. W naszej parafii trwa dekanalny kurs lektora. Szczegóły umieszczone są na okolicznościowym plakacie.


7. Informujemy, że w Wielkim Poście w naszej świątyni odbywać się będą katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu na godz. 19.00. Pierwsze spotkanie – 26 lutego br.


8. Parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbędą się od III niedzieli Wielkiego Postu tzn. od 12 marca br. i potrwają do środy włącznie. Dzieci czas rekolekcyjny będą przeżywać w dniach 29 – 31 marca br.


9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zbigniewa Szymańskiego, lat 74, z Łochowic. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …


10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik katolicki”, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.


Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz